Aktualitet

Humb jetën nga COVID-19 arkitekti i njohur në Korçë

Shkruar nga Liberale
Humb jetën nga COVID-19 arkitekti i njohur në Korçë

Arkitekti i njohur korçar, Kliti Kallamata ka ndërruar jetë mbrëmjen e kaluar nga COVID-19.

Arkitekti prej ditësh ishte infektuar nga COVID-19 dhe po trajtohej në spitalin e Korçës.

Kallamata ka qenë drejtor i Monumenteve të Kulturës në Korçë teksa duket se së fundmi nuk e ka përballuar dot COVID-19 duke humbur luftën me të.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH