Globi

Tragjedi në Meksikë/ Gjenden trupat e copëtuar të 12 personave, dyshimet e para

Shkruar nga Liberale
Tragjedi në Meksikë/ Gjenden trupat e copëtuar të 12

Trupat e gjymtuar dhe të copëtuar të 12 personave u gjetën të hedhura në shtatë vende të ndryshme në të gjithë qytetin meksikan të Monterrey sot në një valë dhune që ka shqetësuar banorët e kryeqytetit industrial të vendit.

Ngjarja e rëndë të kujton periudhën e përgjakshme në vitet 2010, ku konfliktet mes karteleve dominuan qytetin dhe trupat u gjetën të shtrirë në rrugë ose të varur nga urat.

Autoritetet thanë se ngjarjet e së martës duket se janë një sulm i koordinuar dhe mund të jenë shkaktuar nga një mosmarrëveshje e brendshme brenda një organizate kriminale me bazë në shtetin e Tamaulipas.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH