Aktualitet

Horoskopi për ditën e premte: 8 korrik 2022!

Shkruar nga Liberale
Horoskopi për ditën e premte: 8 korrik 2022!

DASHI

Vini nga dy ditë tensionesh të larta, në të cilat jeni zemëruar shumë edhe për shkak të ndonjë vonese ose ndonjë pengese. Këtë të premte, fotografia juaj astrologjike është padyshim në rritje, edhe nëse ka gjithmonë diçka për të paraqitur. Do të duhet të përqendroheni të dielën, e cila sigurisht do të jetë shumë më shpërblyese sidomos përsa i përket marrëdhënieve ndër-personale. Nëse ka një person që ju intereson, mund të organizoni diçka intriguese të dielën, ndoshta një udhëtim në plazh ose një darkë relaksuese. Fundjava po vjen dhe gjërat do të shkojnë më mirë për të lindurit e shenjës së Dashit. Sidomos të dielën kushtet janë të mira për marrëdhënie me të tjerët. Dashuritë që lindin në këtë periudhë janë më pasionante. Në punë, projektet e reja janë në rregull, edhe nëse ju duhet ende të diskutoni për t'i bërë të tjerët të kuptojnë idetë tuaja. Në çdo rast e keni në mendje dëshirën për ndryshimin e peizazhit dhe me siguri do të punoni shumë në këtë kuptim në muajt e vjeshtës.

DEMI

Kjo është një nga ato ditët kur do të jetë e lehtë të humbasësh durimin ose të tërboheni, veçanërisht nëse jeni të rrethuar nga njerëz që vazhdojnë të mos e kuptojnë mënyrën tuaj të të vepruarit, ose të veprimit, ose bëjnë sikur nuk e kuptojnë atë. Ndoshta dikush thjesht mund të përpiqet t'ju ngacmojë për të parë reagimin tuaj. Këshilla e yjeve është që të përfitoni sa më mirë nga një situatë e keqe, derisa t'ju rrëshqasin provokimet. Nuk është rasti t'i dorëzoheni instinkteve të ulëta, edhe sepse në fund kjo është ajo që shpreson homologu juaj. Jini superior ndaj poshtërsive të caktuara.

BINJAKËT

Binjakët që tani i kanë dhënë fund një lidhjeje po mendojnë ende për të kaluarën dhe po përpiqen të rifillojnë ose të kthehen në lojë. Në përgjithësi mendohet se të lindurit e kësaj shenje mund ta harrojnë lehtësisht ish-in, por në realitet është thjesht një mit i rremë. Nuk jeni aq sipërfaqësor sa do të donit ta besojnë të tjerët. Edhe kur provokoheni, shpesh përpiqeni t’u jepni të tjerëve përshtypjen se nuk ju intereson, vetëm për të mbajtur jashtë syve dobësinë tuaj. Është një lloj force e “blinduar” mbrojtëse, që në shumë raste e përdorni pak ose aspak.

GAFORRJA

Në këtë kuadër kaotik dhe konfuz astral, vijnë dy ditë pozitive në të cilat mund të lehtësoni disponimin tuaj dhe të shpërqendroheni pak. Sipas Horoskopit Ditor të së premtes, ka nga ata që përpiqen të largohen dhe nga ata që presin një përgjigje që nuk mbërrin. Fakti që duhet të filloni një projekt të ri ose një bashkëpunim të ri mund të bëhet burim stresi dhe tensioni. Nëse keni në krah personin e duhur, 48- orët e ardhshme mund të sjellin disa emocione të mira.

LUANI

Edhe nëse Jupiteri vazhdon të jetë në thelb i favorshëm, dita e premte mund të karakterizohet nga njëfarë nervozizmi që mund t'ju shtyjë të dërgoni një bashkëpunëtor ose një person shumë të afërt në atë vend. Pikërisht kur ke yje kaq të fortë, nuk i pranon më ato situata që nuk funksionojnë dhe ke një dëshirë të madhe për të pastruar jetën. Kështu mund të ndodhë edhe që të çliroheni nga ato barra që ju kanë shtypur për disa kohë. Por do të duhet të jeni të kujdesshëm për mënyrat që përdorni, përndryshe mund të gaboni. Ekziston mundësia për të rizbuluar një ndjenjë të shtunën dhe të dielën. Këto janë ditë për t'iu përkushtuar në përgjithësi marrëdhënieve, qoftë edhe atyre të miqësisë. Hëna mund të krijojë pak bezdi, por ju do të arrini ta menaxhoni situatën pa i dhënë një përgjigje të saktë atyre që do t'ju bëjnë presion. Nëse jeni të vetëpunësuar në punë, mund t'i shkaktoni pak bezdi dikujt që është ziliqar. Mund të ketë një rënie të lehtë fizike këtë fundjavë, ndaj përpiquni të mos lodheni shumë.

VIRGJËRESHA

Ju pëlqen veçanërisht të përballeni dhe të komunikoni me të tjerët. Kur ka momente në të cilat jeni të detyruar t’ia dilni pa kontakte njerëzor, përfundoni duke humbur busullën dhe humori juaj vuan shumë. Është gjithashtu e vërtetë që ju pëlqen të shkurtoni miqësitë tuaja dhe keni tendencën të dëgjoni vetëm ata njerëz që në sytë tuaj janë interesantë dhe karizmatikë. Në këtë periudhë do ju ndodhë të shoqëroheni me njerëz të të gjitha llojeve, madje edhe larg shijeve dhe kërkesave tuaja. Do të keni një aftësi të shkëlqyer për veprim në punë, edhe nëse dashuria vazhdon të belbëzojë.

PESHORJA

Mundohuni t’i shijoni më mirë këto ditë vere që janë parathënie e pushimeve. Mundohuni të organizoni diçka me njerëzit që ju interesojnë, ndoshta duke eksploruar vende të reja dhe duke bërë njohje të reja. Duhet t'i harroni këta dy muajt e fundit që nuk kanë qenë aspak motivues dhe që ju kanë lodhur pak në planin personal. Do të duhet të përpiqeni të vazhdoni me të tashmen, por me një sy nga e ardhmja. Jini largpamës dhe shmangni veprimet vetëm nga instinkti i pastër.

AKREPI

Për ata që kanë lindur nën shenjën e Akrepit, njohuritë janë erëza e jetës. Shumë prej jush mendojnë se udhëhiqeni nga një person që nuk është më atje ose se jeni të mbrojtur nga një engjëll ose një shenjt mbrojtës. Ju keni një aftësi të madhe për të parashikuar të ardhmen, jo vetëm tuajën, por edhe të të tjerëve. Sipas Horoskopit Ditor, spiritualiteti juaj do të jetë gjithashtu një burim frymëzimi dhe pozitiviteti. Shumë njerëz që lidhen me ju do të kenë ndjenjën e veçantë të të paturit para jush një person të veçantë dhe karizmatik.

SHIGJETARI

Jupiteri në aspektin pozitiv do ta shpërblejë të dielën mbi të gjitha, edhe nëse e gjithë fundjava premton të jetë shumë interesante. Ju jeni duke përjetuar një fazë konfuze në dashuri, edhe nëse të gjitha fushat e tjera të jetës suaj duket se kanë një avantazh. Për shembull, ju keni një kapacitet të mirë për veprim kur bëhet fjalë për punë ose biznes. Është një horoskop mjaft interesant sidomos për ata që janë të vetëpunësuar. Do të duhet të bëni kujdes nga ndonjë grindje ligjore, e cila megjithatë mund të gjejë së shpejti një zgjidhje pozitive falë mbështetjes së Jupiterit. Një fundjavë interesante po vjen për të lindurit në shenjën e Shigjetarit dhe Jupiterit do të jetë e favorshme sidomos të dielën. Në dashuri, çështjet praktike nuk duhet të krijojnë pengesa në çift. Në punë do keni rezultate të mira, edhe nëse do të duhet djersë dhe përpjekje për t'i arritur ato. Keni më pak presion dhe për pasojë keni edhe më shumë kohë për të reflektuar dhe arsyetuar. DO të keni forcë të mirë të shtunën dhe të dielën, ndaj përpiquni ta shfrytëzoni sa më shumë.

BRICJAPI

Pas disa ditësh mjaft kritike dhe të tensionuara, më në fund fillon një fundjavë në emër të qetësisë dhe harmonisë me veten. Problemi juaj i vërtetë është se kur ju duhet të zgjidhni një problem, nuk mund të jetoni me qetësi. Nuk arrini kurrë të shkëputeni dhe të vazhdoni të shtrembëroni trurin tuaj duke menduar për një zgjidhje të mundshme, e cila jo gjithmonë vjen. Duke vepruar kështu, ju gjithashtu përfundoni duke përjetuar marrëdhënie të këqija me mjedisin rreth jush. Këtë fundjavë më në fund do të mund ta fikni dhe ta jetoni këtë moment të lirë me qetësi. Në pjesën e dytë të muajit mund të shfaqen disa dyshime në dashuri.

UJORI

E premtja do të jetë më mirë që të përpiqeni të flisni sa më pak të jetë e mundur edhe sepse mund t'ju ndodhë të bëni ndonjë gafë ose të thoni diçka që mund të dëmtojë ndjeshmërinë e të tjerëve. Dikush mund t'ju fajësojë për ndonjë privilegj që keni gëzuar, ndoshta nga zilia ose thjesht për t'ju vënë në telashe. Në 48 orët e ardhshme mund të përjetoni disa momente tensioni me mjedisin e jashtëm. Mundohuni të jeni diplomatik dhe të shmangni ndarjen e pikëpamjeve tuaja.

PESHQIT

Kur gjërat nuk shkojnë mirë në jetën tuaj të përditshme, prireni të shmangeni nga spiritualiteti. Kjo është edhe mënyra juaj për të shpëtuar nga realiteti edhe për ta bërë më pak të hidhur periudhën e krizës që po përjetoni. Do të duhet të përpiqeni të mos humbni lidhjen me realitetin, veçanërisht për të shmangur ndikimin në punën tuaj. Në 48 orët e ardhshme do t'ju ndihmojnë të rikuperoni emocionet pozitive dhe të jetoni me qetësi më të madhe edhe ato situata që në të kaluarën ju kanë vënë në vështirësi. / Përgatiti: Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH