Horoskop

Horoskopi për ditën e enjte 28 tetor 2022

Shkruar nga Liberale
Horoskopi për ditën e enjte 28 tetor 2022

DASHI

Dita optimale për rimëkëmbje, Hëna është në aspekt të mirë. Nuk duhet të kesh frikë të dashurosh, sepse është gjëja më e bukur që mund të të ndodhë. Lëreni veten dhe shijojeni momentin. Ka diçka për të menduar edhe për punën. Ndoshta nuk jeni të kënaqur me karrierën tuaj.

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e premte 28 tetor 2022), diçka nuk po shkon ashtu siç do të donit në dashuri. Kujdes, duhet të tregojnë ata që kanë përjetuar më herët një ndarje. Ju nuk jeni shumë të kthjellët dhe prandaj ndoshta nuk është koha të ktheheni në kërkimin e shpirtit tuaj binjak, ose të jeni pak vetëm. Roli juaj në punë po ndryshon.

BINJAKËT

Po kaloni një periudhë stresi dhe nervozizmi të madh. Ju rrezikoni të humbni qëndrimin tuaj dhe të mos dini se në cilën rrugë duhet të shkoni. Ndoshta është e përshtatshme të ndalemi për një moment dhe të reflektojmë se çfarë të bëni. Më mirë të mos bëni shumë në punë. Kufizoni veten në gjërat thelbësore.

GAFORRJA

Kthimi në të kaluarën e vjetër në dashuri mund të jetë i gabuar. Më mirë të mos shkoni përtej detyrave të zakonshme, të paktën në këtë periudhë. Rrezikoni të bëni gabime që do t'i paguani shtrenjtë. Përqendrohuni tek punët tuaja dhe përveshni mëngët.

LUANI

Marrëdhëniet e shkëlqyera nuk mund të mbarojnë vetëm sepse ndonjë planet është kundër. Varet nga ju që të shfrytëzoni sa më shumë një lidhje, edhe nëse yjet nuk janë aty. Nga ana tjetër, secili është arkitekti i fatit të tij. Priten diskutime me eprorët në punë, por qëndroni të qetë.

VIRGJIRËSHA

Stres i fortë për shenjën tuaj. Sidomos në marrëdhëniet që keni krijuar, është e lehtë të humbasësh durimin. Komplikime edhe në punë, sepse një projekt nuk po shkon sipas planit por mos u dëshpëroni, më e mira nuk ka ardhur ende. Prandaj përveshni mëngët.

PESHORJA

Në dashuri mos bini në provokime të parëndësishme, sepse rrezikoni të debatoni dhe të bëni polemika të kota. Koha e favorshme në punë, mund të vazhdoni me projektet tuaja. Mund të takoni po ashtu shpirtin tuaj binjak nëse jeni beqar prej një kohe të gjatë.

AKREPI

Sipas horoskopit të nesërm të Paolo Fox (e premte 28 tetor 2022), është e kotë të humbësh kohë në histori të kota që të bëjnë të humbasësh energji dhe të zhgënjejnë. Jeni të lodhur, dëshironi të keni vetëm njerëz të vërtetë në krah. Nuk është koha e duhur për të nisur një eksperimentet edhe në punë.

SHIGJETARI

Nëse ka një person që ju pëlqen, deklarohuni pa frikë. Çfarë keni për të humbur? Nga ana tjetër, nëse je i sigurt se gjithçka varet nëse flet, është e kotë të lëkundesh apo të krenohesh. Ditë interesante për të bërë propozime dhe kërkesa në punë.

BRICJAPI

Nëse një histori është në krizë, mund të provoni rikuperim të mundshëm. Dilni me diçka që e mahnit partnerin tuaj. Ose thjesht një fundjavë romantike, një udhëtim jashtë qytetit, një darkë. Kaloni më shumë kohë së bashku. Nëse vërtet nuk funksionon, shihni gjëra të tjera. Dita e duhur për takime në punë.

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e premte 28 tetor 2022), mos rrezikoni shumë nëse nuk ia vlen. Ok të përfshihesh, por pa u djegur, sidomos në punë. Me pak fjalë, mos e bëni hapin më gjatë se këmba. Në dashuri, nëse një person nuk ju bind, është e kotë të humbni kohë. Shkoni përpara.

PESHQIT

Së shpejti mund të takoni personin e duhur për jetën tuaj. Shpirti binjak, ai që të bën të ëndërrosh, që të mbush zemrën dhe u jep ngjyra ditëve të tua. A ju duket si një gjë e parëndësishme? Ekziston një zgjedhje për t'u përballur, madje edhe një ndryshim jete nëse është e nevojshme. /Liberale.al/

 

Poll
SHQIPENGLISH