Horoskop

HOROSKOPI I DITËS, e martë 31 tetor 2023

Shkruar nga Liberale
HOROSKOPI I DITËS, e martë 31 tetor 2023

DASHI

Duhet të lini të gjitha situatat e ndërlikuara dhe negative të rrëshqasin mbi ju. Nuk është e lehtë sepse ju përfaqësoni një shenjë që nuk mund të anashkalojë diçka që është e gabuar. Kur ka probleme, jeni ju ata që dëshironi të arrini në fund të çdo situate për të kuptuar se në cilën anë është bashkëbiseduesi juaj.

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 31 tetor 2023), gjatë orëve në vijim do t'ju duhet të luftoni kundër Diellit, Marsit dhe Mërkurit që janë kundër jush. Ana pozitive e tablosë astrale është se planetët janë kalimtarë, por ato ende sjellin stuhi, qoftë edhe të përkohshme. Në thelb, horoskopi juaj është i mbrojtur, por që nga mesi i tetorit dikush është përpjekur t'ju bëjë të dukeni keq. Së shpejti do të merrni drejtësi.

BINJAKËT

Hëna është në shenjë, ndaj jeni duke kërkuar për një emocion të ri, një dritë, një ide që mund t'ju japë qetësi. Këto ditë, mes të martës dhe të enjtes ofrojnë një mundësi shtesë. Një mosmarrëveshje, një diskutim pune mbetet i hapur dhe Saturni në një aspekt nervor sjell në rastin më të mirë mërzinë sepse lihet në pritje të mundësive, por në veprimet e tjera, sjell një përpjekje e madhe.

GAFORRJA 

Në këtë fazë është e vështirë të mos arrish konsensus ose në asnjë rast të mos shfrytëzosh mundësitë. Venusi dhe Jupiteri janë të favorshëm dhe ndihmojnë në rikuperimin, kurse Marsi flet gjithashtu për një aftësi të mirë për t'u emocionuar. Do të ketë një moment fuqie në fillim të nëntorit. Është një moment në të cilin duhet të përballeni me guximin e një situate, që ju intereson dhe që nuk doni ta lini t'ju ikë.

LUANI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 31 tetor 2023), është e rëndësishme të shmangni diskutimet dhe tensionet. Është e qartë se jo të gjithë përjetojnë të njëjtën situatë. Ata që tashmë kanë pasur dyshime në dy muajt e fundit duhet të kenë kujdes nga shumë fjalë. Një çështje që duhet zgjidhur është ajo e punësimit.

VIRGJËRESHA

Diçka nuk po shkon mirë, mund të ndiheni më të lodhur. Një agjitacion që nuk shkakton dëme por vetëm pak lodhje për ta kompensuar. Mos i nënvlerësoni takimet e kësaj periudhe, sepse jo vetëm jeni më bindës dhe magjepsës, por mund të merrni përgjigje dhe rezultate të mira.

PESHORJA

Pas pak ditësh Afërdita do të hyjë në shenjën tuaj të horoskopit. Ata që kanë një krizë sentimentale mund të përfitojnë edhe nga yjet gjatë javëve të ardhshme për të zgjidhur një problem. Ju pret një javë që paraqet aspekte të shumta, të gjalla dhe dinamike planetare. Java kërkon pjesëmarrje të kujdesshme dhe gjithashtu sjell pak tension...

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 31 tetor 2023), duhet patjetër të ktheheni në lojë. Yjet janë interesantë, kalimi i tre planetëve në shenjën e zodiakut është një element force, për t'u shfrytëzuar. Venusi konfirmon ndjenjat. Historitë që nuk kanë shkuar mirë kohët e fundit nuk duhen rikuperuar por mund të gjendet diçka e re.

SHIGJETARI

Punët për të vetë-punësuarit funksionojnë më së miri në këtë periudhë dhe favorizojnë njerëzit që merren me kreativitet. Jo vetëm që keni energji, por edhe ide të mira. Ndjenjat udhëtojnë të ndrydhura sepse ka pak mërzi, por shumëçka do të ndryshojë pas javës së parë të nëntorit. Pa shumë skrupuj do të jetë koha për t'u larguar.

BRICJAPI

Duhet të jeni vetëm herë pas here, kur të izoloheni, mund të kuptoni më mirë se cilat janë strategjitë më të mira për t'u zbatuar. Pavarësisht se ka një bazë të shoqërueshme, shenja, për shkak se i do marrëdhëniet me të tjerët, duhet të ndalojë herë pas here. Pothuajse të gjithë të lindurit në këtë shenjë rezervojnë një cep të shtëpisë të destinuar për reflektim, për të gjetur paqen e brendshme.

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (31 tetor 2023), duhet të bëni vetëm një gjë, të rifitoni qetësinë, të shmangni konfliktet dhe të zgjidhni një problem fizik. Nuk rekomandohet të lodhesh, të bësh gjëra të tepërta, të testosh veten. Projektet e reja nuk do të fillojnë menjëherë. Ka afate reale dhe kjo mund t’ju çojë në tensione.

PESHQIT

Duhet ta kishit vënë re se ditët e fundit rezultatet e punës suaj janë përmirësuar. Pa ashtu duhet ta shikoni të ardhmen me shpresë. Bëni kërkesa tani për të marrë rezultatet e dëshiruara së shpejti. Pozicionet e planetëve janë më të mira për sa i përket punës, ndërkohë që ka ende vendime apo distanca sentimentale për të përmbushur.

/Liberale.al/

Poll
SHQIPENGLISH