Horoskop

HOROSKOPI I DITËS, e martë 28 nëntor 2023

Shkruar nga Liberale
HOROSKOPI I DITËS, e martë 28 nëntor 2023

DASHI

Të kesh Hënën së bashku me Marsin, Diellin dhe Mërkurin në aspektin e vlefshëm përfaqëson një avantazh të madh. Tani do të keni sundim të lirë për të realizuar projektet tuaja të punës, në paqe. Do të ketë një mënyrë për të marrë një kënaqësi të madhe edhe nga pikëpamja ekonomike.

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 28 nëntor 2023), në maj 2024 do të keni Jupiterin në shenjë dhe vetëm atëherë shumë çështje të pazgjidhura do të gjejnë një zgjidhje përfundimtare. Deri atëherë do të detyroheni të luftoni pak për të gjetur njëfarë stabiliteti edhe në nivelin emocional. Kjo javë do të jetë thelbësore për të rikuperuar njëfarë qartësie dhe qetësie të brendshme.

BINJAKËT

Nëse java e kaluar u karakterizua me shumë tension, edhe java aktuale filloi me dyshime të mëdha. Nuk është e lehtë të kuptosh se në cilën rrugë dëshiron të shkosh tani. Je si një varkë në mëshirën e dallgëve që ka humbur busullën. Saturni kundër përfaqëson një ftesë për ndryshim.

GAFORRJA

Ajo që mungon tani është gjendja jote fizike. Jeni shumë të lodhur dhe të lodhur ndoshta sepse keni shumë hekura në zjarr dhe nuk po menaxhoni gjithçka me qetësinë e nevojshme. Në dashuri nuk është koha për të marrë vendime të rëndësishme, edhe sepse gjithçka do të jetë më e qartë për ju vetëm në dhjetor.

LUANI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 28 nëntor 2023), shpesh keni tendencën dhe dëshirën të jeni protagonistë duke vënë gjithçka dhe të gjithë kundër vetes. Në këtë mënyrë ju nuk bëni gjë tjetër veçse krijoni armiq të rinj ose rrezikoni të dukeni arrogantë dhe mendjemadh. Vetëbesimi i tepërt shpesh çon në marrjen e zgjedhjeve vërtet të rrezikshme që mund të komplikojnë jetën tuaj.

VIRGJËRESHA

Dita e ardhshme do t'ju shohë shumë të lodhur dhe të zënë. Shumë prej jush do të mbërrijnë në fund të mbrëmjes vërtet të rraskapitur për shkak të shumë angazhimeve. Ndoshta duhet të mësoni se si të thoni jo në mënyrë që të mos mbingarkoni veten me angazhime. Dhjetori do të shënojë një fazë rikuperimi në dashuri falë mbështetjes së Venusit.

PESHORJA

Nuk ka nevojë të merrni vendime drastike sidomos kur bëhet fjalë për dashurinë. Së shpejti do të jeni në gjendje të mbështeteni në mbështetjen themelore të Venusit, e cila mund të rregullojë gjërat dhe të anulojë shumë tensione që po ndodhin me partnerin tuaj. Saturni do ju shtyjë të planifikoni diçka të rëndësishme, veçanërisht për çiftet e reja.

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 28 nëntor 2023), me këta yje do të mund të shpresoni të gjeni dashurinë. Kjo vlen veçanërisht për ata njerëz që së fundmi janë ndarë dhe tani janë në kërkim të një shpirti binjak. Nga dhjetori (dhe gjatë gjithë vitit 2024), dashuria do të buzëqeshë sërish edhe për ata çifte që janë ndarë gjatë verës ose kanë pasur momente të shpeshta tensioni.

SHIGJETARI

Mënyra juaj e të bërit të gjërave dhe qëndrimi për të qenë fitues të vërtetë mund të irritojë dhe ngjall zili nga ana e të tjerëve. Mundohuni të mos bini në disa kurthe. Mundohuni po ashtu të mos kapeni nga krenaria apo dëshira e tepruar për ta tepruar për të treguar se jeni superior.

BRICJAPI

Dikush mund të përpiqet të keqinterpretojë qëllimet tuaja dhe kështu të përfundojë në përplasje me planet tuaja. Në këtë fazë jeni shumë të zemëruar dhe nuk mund t'i toleroni ata njerëz që nga paaftësia ose besimi i keq përpiqen të vënë në dyshim planet tuaja. Marrëdhëniet me Peshoren dhe Demin do jenë shumë të tensionuara dhe të ashpra.

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 28 nëntor 2023), nëse është e vërtetë që fillimi i nëntorit ishte mjaft i ndërlikuar për ju, pjesa e fundit e nëntorit dhe muaji dhjetor sigurisht që do të jenë shumë më qetësuese nga shumë pikëpamje. Dhjetori do të jetë muaji i duhur për të planifikuar diçka të rëndësishme për të ardhmen tuaj.

PESHQIT

Në këtë moment mund të ndodhë që të grindeni shumë me dikë që nuk i ndan idetë tuaja. Nuk është e vërtetë që ka një zgjidhje për çdo problem. Ndonjëherë duhet ta pranosh realitetin dhe ta pranosh ashtu siç është. Saturni, Jupiteri dhe Venusi janë në një aspekt pozitiv dhe do t'i shpërblejnë zgjedhjet tuaja edhe kur ato mund të duken plotësisht të rrezikshme.

/Liberale.al/

Poll
SHQIPENGLISH