Horoskop

HOROSKOPI I DITËS së nesërme, e martë 12 dhjetor 2023

Shkruar nga Liberale
HOROSKOPI I DITËS së nesërme, e martë 12 dhjetor 2023

DASHI

Gjatë kësaj periudhe mund të jeni të lumtur të shihni sërish një person nga e kaluara juaj. Kjo është një periudhë e karakterizuar nga forma e mirë, por ndikohet edhe nga shumë fat. Jeni paksa shumë të zënë me punë dhe kjo ju bën pak të lodhur dhe të stresuar, por në planin afatgjatë do të shpërbleheni nga rezultatet.

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 12 dhjetor 2023), një ditë e ngarkuar. Do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm për të mos e tepruar. Kohët e fundit keni qenë paksa shumë nervoz, ndoshta ngaqë kanë lindur disa probleme me kolegët apo eprorët. Me Venusin në opozitë, madje edhe në dashuri, mund të lindin konflikte me partnerin ose anëtarët e familjes.

BINJAKËT

Ditët e fundit ka pasur disa përplasje me persona që nuk kanë qenë tamam besnikë. Shpesh keni të bëni me njerëz opozitarë që po ju komplikojnë planet. Ne duhet ta pranojmë këtë periudhë disi kritike me më pak tension.

GAFORRJA 

Duhet të fokusoheni vetëm në punë, duke u përpjekur të menaxhoni atë që keni pa marrë përsipër rreziqe të panevojshme. Investimet e rrezikshme dhe shpenzimet e padobishme nuk rekomandohen absolutisht. Nëse një histori nuk ju intrigon më ose nuk ju jep ndonjë emocion, do të ishte më mirë ta shkurtoni atë për hir të të gjithëve.

LUANI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 12 dhjetor 2023), janë të gjitha kushtet për të zgjidhur disa çështje të pazgjidhura që ju kanë mërzitur prej kohësh. Në dashuri do të duhet pak durim, sidomos nëse kohët e fundit kanë lindur tensione apo përplasje me partnerin.

VIRGJËRESHA

Me Hënën e larguar dhe Marsin kundër,  e marta - 12 dhjetor - mund të jetë vetëm një ditë e cila sjell shqetësim dhe nervozitet. Nuk është koha për të bërë ndryshime, veçanërisht në vendin e punës. Disa nisma që ndërmerrni pa asnjë autorizim mund të jenë burim konflikti me kolegët ose eprorët.

PESHORJA

E marta, e 12 dhjetorit, do të ecë pa probleme, ndërkohë që mosmarrëveshjet familjare mund të lindin mes të enjtes dhe të premtes. Yjet ju këshillojnë të mbani një profil të ulët, duke shmangur tensionet e panevojshme si në punë ashtu edhe në dashuri, ndërsa prisni një 2024 që sigurisht do të jetë më interesant.

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 12 dhjetor 2023), kjo është një fazë mjaft kritike edhe për shkak se shpenzimet janë të shumta. Së fundmi kanë lindur shumë tensione në dashuri dhe në familje. Tensione të mundshme që lidhen me çështje ligjore ende të pazgjidhura që po ju shqetësojnë gjumin.

SHIGJETARI

Ditët e ardhshme do të jenë ditë reflektimi. Mundohuni të mbani nën kontroll instinktet, përndryshe rrezikoni të përplaseni me partnerin. Sidomos nëse keni të bëni me persona Demi, Akrepi apo Ujori, mund të lindin tensione të forta apo keqkuptime.

BRICJAPI

Me Venusin, Mërkurin dhe Jupiterin në një aspekt pozitiv, shumë prej jush tashmë po planifikojnë një 2024 që premton të jetë plot me kënaqësi të mëdha. Disa do të kenë dëshirën për të lëvizur për mundësi më të mëdha për sukses profesional.

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 12 dhjetor 2023), ky muaj do të duhet të kalojë shpejt. Në këtë moment ju vetëm duhet t'i bëni gjërat me qetësi, pa u debatuar shumë me ata njerëz që ju transmetojnë vetëm tension dhe negativitet.

PESHQIT

Për momentin jeni mjaft intolerant ndaj atyre njerëzve që nuk kanë të njëjtën mënyrë për t'i parë gjërat ashtu si ju. Do debatoni shpesh me njerëz që kanë ide të ndryshme nga tuajat.

/Liberale.al/

Poll
SHQIPENGLISH