Horoskop

HOROSKOPI I DITËS, e diel 9 korrik 2023

Shkruar nga Liberale
HOROSKOPI I DITËS, e diel 9 korrik 2023

DASHI

Hëna në shenjën tuaj e bën këtë të diel vërtet intriguese për dashurinë. E kaluara mund të lihet pas për të filluar nga e para me një partner të ri. Në punë ka mundësi të reja për t'u kapur në fluturim.

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e diel 9 korrik 2023), dashuria po ecën mirë, por ju duhet t'i jepni dorën fatit herë pas here, ndaj përpiquni të frekuentoni vende të reja nëse jeni ende beqar. Në punë vlerësoni me kujdes propozimet e reja përpara se t'i pranoni verbërisht.

BINJAKËT

Hapuni më shumë në dashuri, sepse edhe nëse nuk e dini, ka dikë që ju pëlqen. Ka disa dyshime për punën, por së shpejti do të zgjidhet. Mbani qetësinë. Do të shihni që së shpejti gjithçka është në rregull. Do të jeni në gjendje të arrini gjëra të mëdha dhe të kuptoni se në cilën rrugë po shkoni.

GAFORRJA

Gjithçka në dashuri përforcohet falë hënës së favorshme. Është koha për t'u çlodhur në punë, pasi periudha kaotike ka mbaruar. Mund të arrini gjëra të mëdha dhe më në fund të kuptoni se në cilën rrugë po shkoni. Përveshni mëngët dhe merrni frymë sa më lehtësisht.

LUANI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e diel 9 korrik 2023), hëna ju mbështet, kështu që ka ardhur koha për ta zyrtarizuar historinë tuaj të dashurisë. Në punë jeni gjithmonë pak në ankth por shumë shpejt do arrini rezultate të shkëlqyera.

VIRGJËRESHA

Hëna është e kundërt ndaj kushtojini vëmendje marrëdhënieve me partnerin tuaj që mund të jenë problematike. Në punë mos u fiksoni pas projekteve afatshkurtra, shikoni përtej. Do të jeni në gjendje të merrni një kënaqësi të madhe dhe të kuptoni se në cilën rrugë po shkoni.

PESHORJA

Hëna është e kundërt ndaj kini kujdes në dashuri, mund të ketë grindje. Një moment i mirë vjen në punë por kulmi do të jetë në vjeshtë. Do të jeni në gjendje të arrini gjëra të mëdha në çdo fushë dhe të zgjidhni problemet e kahershme.

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e diel 9 korrik 2023), hëna së shpejti do të jetë në shenjë, kështu që është më mirë të lini emocionet tuaja. Në punë ka disa probleme ekonomike por asgjë të pazgjidhshme.

SHIGJETARI

Hëna ju mbështet bashkë me Jupiterin ndaj mos kini frikë ta lini veten të dashuroheni. Në punë, kushtojini vëmendje prioriteteve dhe, për momentin, ndoshta do të ishte më mirë të bënit një pushim.

BRICJAPI

Në dashuri duhet të qëndroni të qetë sepse lëkundja e ujërave edhe më shumë nuk do të ndihmonte shumë. Në punë do e filloni nga e para por gjithçka do shkojë mirë. Dëshironi stimuj të rinj dhe jeni të lodhur nga rutina e zakonshme. Ju meritoni më mirë për cilësitë tuaja.

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e diel 9 korrik 2023), qielli premton një dashuri të mirë, veçanërisht për çiftet e sapolindur. Nëse jeni në krizë më mirë bëni një pushim. Në punë mos i refuzoni detyrat e reja.

PESHQIT

Jeni mjaft të shqetësuar në këtë periudhë por tashmë nga mesi i muajit dashuria do të shkojë më mirë. Në punë është Marsi i cili ndihmon në rikuperimin e energjisë në mënyrën më të mirë të mundshme. Do të arrini të arrini gjëra të mëdha në çdo fushë, thjesht duhet ta dëshironi. Me pak fjalë, jepini vetes një dorë dhe shqetësohuni më pak për gjërat që janë të gabuara.

/Liberale.al/

 

Poll
SHQIPENGLISH