Horoskop

HOROSKOPI I DITËS, e mërkurë 22 shkurt 2023

Shkruar nga Liberale
HOROSKOPI I DITËS, e mërkurë 22 shkurt 2023

DASHI

Gjatë ditës së mërkurë njerëzit që janë pranë jush do të kërkojnë mendimin tuaj për një çështje dhe do bënit mirë të jeni të qartë dhe të sinqertë. Jeni në gjendje të ndani ide dhe opinione si dhe të provoni vlerat tuaja. Ju pret një javë e mirë.

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e mërkurë 22 shkurt 2023), ndiheni veçanërisht optimistë në këtë periudhë, por nuk ka rëndësi që kjo ditë mund të shkaktojë disa probleme, pengesa apo ngadalësim. Ky besim vjen nga fakti që miqtë dhe kolegët mbështesin idetë tuaja, ata ju besojnë.

BINJAKËT

Një kapitull i jetës suaj ka marrë fund, por pavarësisht melankolisë dhe pikëllimit, libri që po shkruani është larg të qenit i përfunduar! Keni ende shumë për të dhënë, për të thënë, për të bërë… Mënyra më e mirë për të përdorur energjitë tuaja tani është të përpiqeni të përfundoni një projekt ose, si alternativë, të zbuloni atë për të cilin keni punuar për disa kohë.

GAFORRJA

Dëshironi të lini veten të rrëmbeheni nga rrjedha e emocioneve, por, në të njëjtën kohë, e dini se çdo herë shqetësoheni nga mendime të çuditshme që prishin klimën dhe ju bëjnë të ktheheni në realitet. Është në rregull të mos jetosh me imagjinatën dhe kaq, pasi në jetë më shumë se çdo gjë tjetër duhet konkretiteti.

LUANI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e mërkurë 22 shkurt 2023), po kaloni një moment delikat për sa i përket marrëdhënieve me të tjerët. Keni përshtypjen se një person i dashur është pak i irrituar ose të paktën i zhytur në mendime, prandaj duhet t'i jepni një dorë dhe t'i tregoni se nuk jeni thjesht "zjarr dhe impulsiv". Keni dëshirë t'i inkurajoni të tjerët dhe t'u jepni atyre një shtysë për të kapërcyer kufizimet ose problemet personale.

VIRGJËRESHA

Do të bënit mirë që këtë ditë t'ia dedikoni trupit dhe pamjes suaj. Nuk ka rëndësi nëse është sport, pushim apo metoda relaksi, ajo që ka rëndësi në 24 orët e ardhshme është kujdesi për veten.

 PESHORJA

Ndihesh mes dy zjarreve: nga njëra anë ke mundësinë të shohësh miq të mirë dhe të kalosh momente të mira me ta, për të rigjeneruar zemrën dhe mendjen; nga ana tjetër, ju ndjeni presionin për të përfunduar një punë ose një projekt të rëndësishëm.

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e mërkurë 22 shkurt 2023), do të dëshironit që gjërat të ishin pak më pak të ndërlikuara dhe më të thjeshta se sa janë, është e vërtetë që jeni mësuar me kaosin dhe komplikimet dhe së fundmi me dëshirat që keni. Nevojitet një ekuilibër për të shmangur humbjen e kontrollit.

SHIGJETARI

Kur të mbarojë dita, rishikoni gjërat që keni bërë dhe ato që nuk keni bërë, sepse ka shumë mundësi që të keni harruar diçka të rëndësishme. Në punë ju pret një problem i papritur. Mundohuni të zgjidhni gjithçka sa më shpejt të jetë e mundur.

BRICJAPI

Abonimi për sakrifica si mënyrë jetese nuk jep gjithmonë rezultatet e dëshiruara. Këto ditë do të ndjeni se përpjekjet që po bëni nuk vlerësohen dhe do t’ju lëndojnë. Debatet me të tjerët po bëhen thuajse një zakon… Përpiquni të gjeni përsëri qetësinë.

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e mërkurë 22 shkurt 2023),  përpiquni të jeni pak më fleksibël dhe më të kuptueshëm. Gjatë orëve të ardhshme, do të jeni objektiv i lehtë për kritika nga të tjerët për një gabim të fundit. Përpiquni të jeni të durueshëm, mos u turbulloni…

PESHQIT

Derisa të kapërceni krizën emocionale në të cilën ndodheni, nuk do të jeni në gjendje t'i bëni gjërat të shkojnë siç duhet në punë. Injoranca e kundërshtarëve tuaj do të japë efektet e saj. Përfitoni nga avantazhet tuaja për të forcuar pozicionin dominues, por pa bërë shaka të panevojshme.

/Liberale.al/

Poll
SHQIPENGLISH