Aktualitet

Holanda, pro Konferencës së Parë Ndërqeveritare me Shqipërinë

Shkruar nga Liberale
Holanda, pro Konferencës së Parë Ndërqeveritare me

Ambasada holandeze në Tiranë konfirmoi se Holanda ka rënë dakord për mbajtjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare me Shqipërinë.

Ambasada njofton, se shumica e parlamentit ra dakord, dhe shton se procedura do të finalizohet nesër me votimin e mocioneve të mundshme të ngritura nga partitë apo grupet parlamentare.

“Sot, shumica e parlamentit ra dakord që të mbahet Konferenca e Parë Ndërqeveritare me Shqipërinë, pas miratimit të kuadrit negociator. Procedura do të finalizohet nesër me votimin e mocioneve të mundshme të ngritura nga partitë apo grupet parlamentare”, njofton ambasada mes të tjerash.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH