Sport

Holanda mbyll para kohe kampionatin, por nuk shpall fitues

               Publikuar në : 22:11 - 24/04/20 liberale

Pas Belgjikës, tashmë edhe Holanda ka mbyllur zyrtarisht para kohe edicionin futbollistik.

Por ndryshe nga Belgjika ku u shpall edhe ekipi kampion, në Holandë gjithcka është zeruar, nuk do të ketë as ekip kampion dhe as të rënë nga kategoria.

Federata e këtij vendi konfirmoi se dy klubet që shkojnë në Champions League janë Ajax dhe Az Alkmar bazuar në vendimin e UEFA-s, ditën e enjte që për rastet ku vendoset ndërprerja para kohe e sezonit, për të kualifikuar në Europë do të merret parasysh rënditja aktuale.

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back