Aktualitet

Hodhi vajzën 2-vjeçare nga kati i tretë i pallatit, arrestohet babai

Shkruar nga Liberale
Hodhi vajzën 2-vjeçare nga kati i tretë i pallatit, arrestohet

Një vajzë 2-vjeçare ka rënë nga kati i tretë i një pallati në Fisciano, në provincën e Salernos, Itali. Fatmirësisht, fëmija, pavarësisht fluturimit nga dritarja, nuk ndodhet në rrezik për jetën, pasi e mbajti një rrjet. Ajo është shtruar në spitalin Santobono në Napoli, ku orët e fundit i është nënshtruar një operacioni.

Ndërkohë, karabinierët arrestuan babanë e fëmijës. Sipas hetuesve, në fakt, do të kishte qenë ai që e hodhi vajzën poshtë: dinamika e saktë e asaj që ndodhi, si dhe arsyet që do ta kishin shtyrë burrin të hidhte vajzën e tij të vogël, ende po shqyrtohen.

Tragjedia ka ndodhur rreth orës 10 të mëngjesit të së dielës, në Corso San Vincenzo Ferreri, në qendër të Fisciano-s, jo shumë larg bashkisë së qytetit të Salernos. /Liberale.al

 

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH