Politikë

Hetimi ndaj Berishës dhe Malltezit, ja zyrtarët e pyetur nga SPAK për kompleksin Partizani

Shkruar nga Liberale
Hetimi ndaj Berishës dhe Malltezit, ja zyrtarët e pyetur nga SPAK

Sali Berisha dhe Jamarbër Malltezi së bashku me ndërtuesin Fatmir Bektashi janë bërë kryefjalë e mbrëmjes së sotme pas masave të sigurisë të caktuara nga SPAK ndaj tyre.

Gazetarja Klodiana Lala ka zbuluar se lidhur me këtë çështje janë pyetur më herët nga drejtësia disa ish-zyrtarë të lartë.

Mësohet se ish-ministri i Ekonomisë Genc Ruli, ish-ministrat e Mbrojtjes, Fatmir Mediu dhe Gazmend Oketa, janë pyetur lidhur me këtë hetim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH