Aktualitet

Hedhja e pacientit nga dritarja e spitalit, reagon “Shefqet Ndroqi”

Shkruar nga Liberale
Hedhja e pacientit nga dritarja e spitalit, reagon “Shefqet Ndroqi”

Një mjeke e spitalit “Shefqet Ndroqi” ka reaguar për rastin e vetëhedhjes së 65-vjeçarit të shtruar në këtë spital një ditë më parë.

Përmes një deklarate u sqarua se trajtimi është dhënë me përkushtim për pacientin në fjalë por edhe gjithë pacientët e tjerë.

“Jemi këtu dhe po bëjmë këtë punë të jashtëzakonshme për të shpëtuar jetën nga sëmundja e rrezikshme dhe e pabesë që ka prekur gjithë botën. I shprehim ngushëllimet e sinqerta familjes së 65-vjeçarit.

Ai ishte i shtruar me pneumoni si pasojë e Sars Covid 2 dhe po trajtohej nga ne si dhe kishte shqetësime psikologjike Sigurojmë qytetarët se do shërbejmë me përkushtim e sakrificë për të pacientët”,-tha mjekja.

Reagimi i spitalit:

Stafi i spitalit universitar “Shefqet Ndroqi” shpreh dhimbjen për humbjen e jetës së 65-vjeçarit me inicialet H.M, i cili i dha fund jetës mbrëmjen e sotme dhe i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes së tij në këto momente të vështira.

65-vjeçari ishte shtruar një ditë më parë në spitalin “Shefqet Ndroqi”, me pneumoni të shkaktuar si pasojë e virusit SARS COV2 dhe po trajtohej me terapinë e plotë të mjekimit.

Duke shprehur edhe një herë dhimbjen për këtë ngjarje të rëndë, stafi i spitalit universitar “Shefqet Ndroqi” siguron qytetarët se po vijojë të jetë në shërbim 24/7 për të garantuar shërbimin shëndetësor për pacientët që trajtohen në spitalin tonë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH