Aktualitet

"Harta dhe territori i betejës" hap Gazetën Liberale

Shkruar nga Liberale
"Harta dhe territori i betejës" hap Gazetën Liberale

Presidenti jep sot ide konkrete rreth Referendumit dhe lajmëron një tubim më 8 dhjetor, maxhoranca voton paketën AntiKÇK, ndërsa Rama ka folur ditë më parë për ndryshime kushtetuese për të ndalur çdo bllokim që vjen nga kreu i shtetit.

Kreu i shtetit ka lajmëruar se sot do të zbulojë hollësi nga Referendumi, ndërsa shumica qeverisëse flet për ndryshime kushtetuese duke i bërë thirrje presidentit të kthehet në “shina kushtetutshmërie” apo brenda kompetencave të institucionit.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH