Globi

Harta Botërore e Vëzhgimeve të UFO-ve, qytetet me më shumë “vizita” sipas Pentagonit

Shkruar nga Liberale
Edhe alienët duket se kanë… preferenca se ku në Tokë ata zgjedhin të shfaqen. Ekzistenca e UFO- ve u konfirmua kohët e fundit nga një zyrtar i lartë i Pentagonit, i cili pranoi se qindra objekte misterioze janë parë “në të gjithë botën”. Në përpjekje për të qenë ‘transparencë’, Ministria e Mbrojtjes ka publikuar një dokument të ri që zbulon ‘se ku janë shfaqur UFO-t në planet’. Vendet e preferuara të UFO-ve Në fakt, për të informuar publikun për çështjet që lidhen me ekzistencën e mundshme të jetës jashtëtokësore, Pentagoni krijoi një faqe interneti falas për të gjithë me video, foto dhe informacione të klasifikuara për “fenomene të panjohura ajrore” (UAP, terminologjia e re shkencore për UFO). Pra, sipas hartës botërore të pamjeve të UFO-ve, duket se vendet e preferuara të alienëve për vizita të shkurtra janë në brigjet lindore dhe perëndimore të SHBA-së, Lindjes së Mesme dhe Japonisë. Konkretisht nga viti 1996 e deri në këtë vit janë regjistruar më së shumti UFO (Objekte Fluturuese të Paidentifikuara): – SHBA: San Francisco, Los Angeles, Atlanta, Miami dhe Charlotte. – Lindja e Mesme: Dubai, Bagdad (Irak) dhe Doha (Katar) – Japoni: Nagasaki, Hiroshima dhe qyteti i vogël Linomachi, në rajonin e Fukushimës. Në fakt, Linomatsi është karakterizuar nga të apasionuarit pas alienëve si “UFO City” dhe qyteti është dekoruar në përputhje me rrethanat. Është gjithashtu shtëpia e një instituti kërkimor të quajtur International UFO Lab, i cili u hap në vitin 2021 dhe drejtohet nga entuziasti për alienët Takeharu Mikami.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH