Showbiz

Harry dhe Meghan shpërndajnë për herë të parë foton e vajzës, në ditëlindjen e saj

Shkruar nga Liberale

Duka dhe Dukesha e Sussex kanë shpërndarë një foto të vajzës së tyre Lilibet, pasi festuan ditëlindjen e saj të parë.

Lilibet shihet duke buzëqeshur në një piknik ditëlindjeje të organizuar nga çifti, në Frogmore Cottage në Windsor.

Princi Harry dhe Meghan thanë se ishin "tepër të prekur" nga urimet e ditëlindjes që morën për fëmijën e tyre të dytë.

Të premten, Sussex-ët bënë paraqitjen e tyre të parë publike në Britani së bashku që nga viti 2020, kur morën pjesë në një shërbim falënderimi për Mbretëreshën, në Katedralen e Shën Palit.

Java e kaluar do të ishte mundësia e parë që monarkia të takonte stërmbesën e saj, e cila ka lindur në Santa Barbara, Kaliforni, ku jetojnë tani Sussex-ët.

Lilibet, e cila festoi ditëlindjen e saj të parë të shtunën, është fotografuar e veshur me një fustan blu të zbehtë me një hark të bardhë në flokë.

"Fotoja është bërë nga një mik i familjes Misan Harriman, në një piknik ku morën pjesë familjarët dhe miqtë e ngushtë", tha një zëdhënës i dukës dhe dukeshës.

Fotografi profesionist, Harriman, më vonë ndau një foto bardh e zi në Twitter të Meghan-it duke mbajtur Lilibet-in me fjalët: "Ishte një privilegj të festoja ditëlindjen e parë të Lilibet-it me familjen time dhe të sajën!"

Princi Harry dhe Meghan e quajtën vajzën e tyre Lilibet, njëjtë si pseudonimi që i familjes mbretërore për Mbretëreshën, stërgjyshen e vogëlushes.

"Emri i saj i mesëm, Diana, u zgjodh për të nderuar "gjyshen e saj të ndjerë të dashur", Princeshën e Uellsit, tha çifti në kohën e lindjes së saj vitin e kaluar.

Ajo është stërnipja e 11-të e Mbretëreshës dhe e teta në radhën e fronit./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH