Showbiz

Harry dhe Meghan heqin dorë, nuk do të bëjnë më dokumentarë për të goditur familjen mbretërore

Shkruar nga Liberale
Harry dhe Meghan heqin dorë, nuk do të bëjnë më

Princi Harry dhe Meghan Markle do të ndalojnë së prodhuari dokumentarë të Netflix-it, botimin e kujtimeve apo të ulen për intervista që godasin familjen mbretërore, pasi të brendshëm pretendojnë se nuk kanë "asgjë për të thënë".

Më shumë se tre vjet pasi Duka dhe Dukesha e Sussex vendosën të braktisin jetën në Familjen Mbretërore për shtëpinë e tyre në Kaliforni, dyshja do të bëjnë një hap prapa, vetëm duke mbetur prapa skenave të çdo prodhimi të ardhshëm të Netflix.

Ndryshimi drastik i drejtimit pason intervistën e tyre bombë me Oprah Winfrey në vitin 2021, një dokumentar me gjashtë pjesë të Netflix të quajtur Harry & Meghan dhe kujtimet e Princit Spare.

Këto përfshinin sulme të ashpra ndaj anëtarëve të familjes mbretërore, duke përfshirë Mbretin Charles, Mbretëreshën Camilla, Dukën dhe Dukeshën e Kembrixhit, si dhe institucionin më të gjerë. Tashmë çifti planifikon të marrë role më larg shkëlqimit të syrit të publikut.

“Ajo periudhë e jetës së tyre ka përfunduar – pasi nuk ka mbetur asgjë për të thënë”, tha një burim për 'The Sun'.

Libri i kujtimeve të Princit Harry, Spare, i cili u publikua në fillim të këtij viti, u kritikua nga disa se nuk ishte një libër i bazuar në 'të ashtuquajturat fakte objektive' që deklarohej të ishte.

Vendimi për të ndalur bërjen e dokumentarëve dhe librave vjen më pak se dy javë pasi Harry dhe Meghan deklaruan se kishin qenë në një ndjekje "gati katastrofike" me makinë që përfshin paparacët nëpër rrugët e Nju Jorkut.

Një zëdhënës i Sussex-ëve në atë kohë pretendoi se princi, gruaja e tij Meghan, si dhe vjehrra e tij Doria Ragland, ishin viktima të një 'ndjekjeje të pamëshirshme që zgjati më shumë se dy orë' teksa ata lanë një ceremoni çmimesh.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH