Globi

Hapi rrugën për ambulancën, i riu gjobitet me 130 paund në Angli

Shkruar nga Liberale
Hapi rrugën për ambulancën, i riu gjobitet me 130 paund në

Një burrë është tërbuar pasi u gjobit me 130 £ për shkak se u fut në një korsi autobusi për t’i hapur rrugën një ambulance.

Ai shkoi në Facebook për të pyetur se si mund të apelonte sërish gjobën pasi apelimi i tij fillestar u refuzua.

“Edhe pasi apelova ata thanë se e kishin lëshuar atë në mënyrë korrekte dhe se automjetet e urgjencës kanë të drejtë të përdorin korsinë e autobusit, kështu që unë (dhe dy makina të tjera) ‘do të kisha më shumë gjasa t’u pengoja rrugën sesa t’i ndihmoja ata’, gjë që e kuptoj plotësisht.

Sidoqoftë, kur një autobus qëndron në një stacion autobusi dhe një ambulancë nuk mund të kalojë në mënyrë magjike përmes një autobusi, ai duhet të parakalojë në të djathtë. Pra, ajo që unë po marr nga kjo është se ata ose kanë bërë një gabim duke parë provat. Ose ne nuk duhet të ndihmojmë shërbimet tona të urgjencës dhe të largohemi nga rruga e tyre,” tha ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH