Aktualitet

Hamasi nuk bën hapa pas, lëshon 150 raketa drejt Tel Avivit

Shkruar nga Liberale
Hamasi nuk bën hapa pas, lëshon 150 raketa drejt Tel Avivit

Hamasi ka lëshuar 150 raketa drejt Tel Avivit, ka thënë krahu i armatosur i grupit militant.

Brigadat Izz as-Din al-Qassam thanë se sulmi ishte nisur në përgjigje të bombardimit të një kulle banimi.

“Në përgjigje të bombardimit të kullës së banimit në qendër të qytetit të Gazës… Brigadat Al-Qassam tani drejtojnë një sulm të madh raketash me 150 raketa drejt Tel Avivit”, shkruante në Telegram .

Nuk ka dhënë detaje të mëtejshme.

Më herët, zëdhënësi ushtarak i Izraelit tha se po godet objektivat në Gaza nga ajri dhe paralajmëroi se operacionet tokësore ishin të pashmangshme.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH