Aktualitet

Grushtoi për vdekje ndërtuesin në Vlorë, Gjykata e Vlorës jep arrest me burg për Rei Metën

Shkruar nga Liberale
Grushtoi për vdekje ndërtuesin në Vlorë, Gjykata e

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e arrestit me burg për Rei Metën, i arrestuari për vrasjen e 55-vjeçarit Armando Meshau ditën e hënë në Vlorë.

Seanca gjyqësore u mbajt me dyer të mbyllura. Gjyqtare e çështjes është Emiljana Dhima, ndërsa prokuror, Arjan Xhaferi.

Rei Meta akuzohet për “vrasje nga pakujdesia neni 85 i kodit penal.

Nga momenti është publikuar edhe një video, ku duket që debati mes tyre ka degjeneruar me grushte në një kancelari në Vlorë, ku shkak ka qenë një apartament.

Pas debateve, 55-vjeçari çohet dhe e godet me grusht, ndërsa Rei Meta e godet më shumë se 7 herë me grushte duke e lënë të vdekur.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH