Aktualitet

Gruaja sulmon me acid bashkëshortin: Prita 3 vjet të dilte nga burgu, ai filloi të më kërcënonte

Shkruar nga Liberale

E penduar për atentatin me acid ndaj bashkëshortit, por njëkohësisht e bindur se gjërat nuk do të kishin marrë këtë kthesë nëse familja e 36-vjeçarit nuk do të ndërhynte në marrëdhënien e tyre, shfaqet bashkëshortja e tij 38-vjeçare.

Ajo ka shpjeguar arsyen se pse kishte rënë në një përplasje të ashpër me bashkëshortin, ashtu edhe me pjesën tjetër të familjes së tij, veçanërisht vëllezërit. Sipas saj, vëllezërit e 36-vjeçarit nuk e kanë aprovuar kurrë lidhjen e tyre dhe ata janë përgjegjës për ndryshimin e papritur të sjelljes së bashkëshortit ndaj saj. Konkretisht, 38-vjeçarja thotë:

“Kam pasur dy martesa dhe dy fëmijë dhe kjo nuk mund të futej në mendjen e ngushtë të këtyre njerëzve. Më shqyen mua dhe atë për nder. Burri kishte dhimbje. Kishim një kapsulë mes nesh. Kemi pritur tre vjet që të dilte nga burgu, dhe nuk kemi kaluar as 15 ditë bashkë. Fajin e ka familja e tij, vëllezërit. Kishte kaluar aq shumë në burg, saqë ishte shqetësuar nga ajo që kishte përjetuar, me dhimbje dhe me këmbë të lënduar. Dhe çfarë i bënë atij? I bënin presion që të më divorconte dhe unë po kërcënohesha...”

Për atë që parapriu, por edhe ajo që ndodhi në orët e para të së shtunës në hotel në Heraklion të Kretës, 38-vjeçarja tha, se “Jemi takuar në hotel. Ne pinim verërat tona dhe bënim dashuri. Menjëherë më pas ai shkoi në një klub, që është ngjitur me hotelin dhe u kthye në 5 të mëngjesit”.

“Pastaj ai filloi të më kërcënonte për të njëqindën herë. Se po të kem një lidhje, njerëzit e tij do të më vrasin dhe unë do të jem në pisllëk. U turbullova... Mora lëngun që kisha në një kavanoz në çantë dhe ia derdha”, përshkroi ajo duke përsëritur siç kishte deklaruar për protothema.gr se kishte një sasi të vogël me vete dhe nuk ishte vitriol. “Ishte një lëngtë cilin e kam marrë nga interneti legalisht për 100 euro. Isha e tmerruar. E kisha me vete nga frika”./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH