Showbiz

Gruaja e tij u diagnostikua me kancer, Ed Sheeran shkroi shtatë këngë në katër orë për të përballuar dhimbjen

Shkruar nga Liberale

Në një seri të re dokumentarësh të Disney+, "Ed Sheeran: The Sum of It All", ylli i muzikës përshkruan një kohë kryesisht të panjohur, por jashtëzakonisht të vështirë në jetën e tij: kur gruaja e tij u diagnostikua me kancer në shkurt 2022, madje edhe gjatë shtatzënisë.

“Unë u diagnostikova me kancer në fillim të atij viti të mallkuar”, thotë Cherry Seaborn. “Më bëri të mendoj seriozisht për vdekshmërinë tonë. Nuk do ta pranoja kurrë ta bëja një gjë të tillë, por mendova, nëse do të vdisja, cili do të ishte imazhi i të tjerëve për mua? Çfarë po lija pas?'

"Mesazhi që Ed donte të përcillte, 'se ai nuk është vetëm kjo makinë e prodhimit të muzikës. Ky nuk është roboti që përpiqet të arrijë në numrin një. Ai është babai, djali, shoku."

Partneri i saj, nga ana tjetër, shkroi shtatë këngë në katër orë në përpjekje për të përballuar dhimbjen që po ndjente. Sepse siç shton gruaja e tij, “kur i ndodh diçka vërtet e rëndësishme, ai shkruan një këngë”.

“Ajo është gjëja më e rëndësishme në jetën time dhe askush nuk e di këtë”, thotë Sheeran për të dashurën e tij. "Gjithçka në jetën time u bë shumë më mirë kur ajo erdhi."/Liberale.al

https://youtu.be/Qp8zMmpEU-E

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH