Sport

Griezmann: Duam fitoren me Shqipërinë

               Publikuar në : 23:11 - 16/11/19 liberale

Antonie Griezmann një nga lojtarët kryesorë të Francës në suksesin 4 – 1 në Paris do të bëjë të njëjtën gjë në Tiranë. Sulmuesi i cili aktivizohet me Barcelonën, e kërkon fitoren edhe pse e di që do të jetë e vështirë.

“Ne do të përpiqemi të fitojmë atje. Do të jetë e ndërlikuar, pasi e kanë ndeshjen e sezonit. Kemi pak kohë për t’u rikuperuar. Ajo që na intereson është vendi i parë”.

Kjo do të jetë ndeshja e nëntë mes përfaqësueses shqiptare dhe asaj franceze, ku kuqezinjtë kanë vetëm 1 fitore dhe 1 barazim, ndërsa të tjerat humbje. Franca është në vendin e parë në grup dhe është 2 pikë larg Turqisë së vendit të dytë, edhe kjo skuadër e kualifikuar në fazën finale të Euro 2020.

 

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back