Kryesore

Greqia: Ja kur hapen kufijtë tokësorë me Shqipërinë

               Publikuar në : 12:49 - 29/06/20 liberale

Duke nisur nga 1 korriku, Greqia hap kufijtë tokësorë me Shqipërinë. Lajmin e dha sot në një konferencë për mediat, zëdhënësi i qeverisë greke Stelios Petsas.

Ai sqaroi se hapja e kufijvë do të jetë për momentin vetëm tokësore, në pikat doganore të Kapshticës dhe Kakavijës.

Ndërkohë nga 1 korriku, BE hap kufijtë ajrorë vetëm me dy vende të Ballkanit Perëndimor, Serbinë dhe Malin e Zi.

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back