Kryesore

Greqi/ 87 të vdekur dhe 2,152 të infektuar me Covid

               Publikuar në : 17:51 - 25/11/20 liberale

Rriten shifrat e të infektuarve me COVID-19 edhe në Greqi. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 2,152 raste të reja me Covid-19.

Mediat greke raportojnë se fatkeqësisht kanë humbur betejën me virusin 87 persona, duke e çuar në total numrin e viktimave në 1902.

Në të njëjtën kohë, sipas informacionit të EODY, 597 pacientë janë të intubuar në ICU, kurse 505 pacientë janë liruar nga ICU.

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back