Aktualitet

Grabitën miliona lekë, arrestohen katër hajdutët e postës në Krujë

Shkruar nga Liberale
Grabitën miliona lekë, arrestohen katër hajdutët e

Policia ka arrestuar tre autorë si të dyshuar për grabitjen që ndodhi disa ditë më parë në Krujë.  Mendohet se sasia e parave të grabitur të jetë 11 milion lekë.

Sipas BW, policia ka sekuestruar një pjesë të lekëve si edhe automjete dhe armë. Dyshohet se i njëjti grup te këtë kryer edhe grabitjet e bankomateve në këtë zonë dhe ne autostradën Tiranë-Durrës.

Për grabitjen e postës në Krujë, është shoqëruar më herët edhe roja private, i cili akuzohet për moskallëzim krimi dhe shpërdorim detyre.

Më herët doli në media se drejtori i postës në Krujë është vëllai i deputetit të PS, Rrahman Rraja./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH