Sport

Gol tjetër spektakolar, Shqipëria në avantazh ndaj Polonisë

Shkruar nga Liberale
Gol tjetër spektakolar, Shqipëria në avantazh ndaj Polonisë

Asir Asani në 37’ të pjesës së parë kalon kuqezinjtë në epërsi ndaj Polonisë përmes një goditje spektakolare nga jashtë zonës.

Rezultati i pjesës së parë ka elektrizuar 22 mijë të pranishmit në Air Albania.

Shqipëria kërkonte një rezultat pozitiv ndaj Polonisë dhe deri tani ia ka dalë mbanë të mposhtë kundërshtarin.

Ndërkohë më herët në pjesën e parë Polonisë iu anulua një gol në pozicion jashtë loje.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH