Aktualitet

Goditet grupi kriminal/ Arrestohen katër persona, kokaina vinte nga Shqipëria

Shkruar nga Liberale
Goditet grupi kriminal/ Arrestohen katër persona, kokaina vinte nga

Katër persona, pjesë e një grupi kriminal janë arrestuar në Itali, ndërsa janë sekuestruar 3.5 kg kokainë.

Bëhet fjalë për Tiziano Di Gioia, Andrea Di Gioia, Rocco Panettieri dhe Giuseppe De Falco.

Sipas mediave italiane, grupi kriminal furnizohej me kokainë, që kryesisht vinte nga Shqipëria me kamionë.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH