Globi

Gjyshi i të miturit, që e hodhi nëna nga ballkoni: Pse ta marrësh ..

Shkruar nga Liberale
Gjyshi i të miturit, që e hodhi nëna nga ballkoni: Pse ta

Mëngjesin e sotëm një ngjarje e rëndë ndodhi në rrugën Kolokotroni 67 në Pefki, Greqi, pasi një grua hodhi fëmijën e saj nga ballkoni dhe më pas bëri vetëvrasje.

Për mediat greke vjehrri i saj, tregon momentin kur mësoi ngjarjen.

“Unë nuk dija asgjë sepse im bir po punonte në natën e Vitit të Ri. Ata e thirrën dhe i thanë që shtëpia e tij ishte duke u grabitur dhe ai na thirri dhe më tha të shkoja të shihte çfarë po ndodhte. Unë vij këtu dhe shoh nusen time në rrugë, me fëmijën nën të. Pash policinë që po i vendoste çarçafë përsipër. Unë nuk mund ta besoj atë. Pse ta marrësh fëmijën me vete? Ajo kishte probleme shëndetësore por ne e donim atë, e donim fëmijën. Përse? Nuk mund ta besoj”, thotë ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH