Aktualitet

Gjyqtarja Enkelejda Hoxha e liroi, Apeli rikthen në burg Genc Tafilin

Shkruar nga Liberale
Gjyqtarja Enkelejda Hoxha e liroi, Apeli rikthen në burg Genc Tafilin

Gjykata e Apelit ka rrëzuar vendimin për lirimin nga qelia të Genc Tafilit, i cili u lirua nga gjyqtarja Enkelejda Hoxha në vitin 2017. Por pas vendimit të Gjykatës së Apelit, Prokuroria kërkon arrestimin e Genc Tafilit.

Vlen për t’u përmendur se Genc Tafili ishte dënuar me 25 vite burg për vrasjen e ish-komisarit Arben Zylyftari, ndërsa, ish-gjyqtarja Hoxha e shpalli të pafajshëm dhe vendosi lirim me kusht për të.

Gjithashtu, kujtojmë se Enkelejda Hoxha është shkarkuar nga deytra për shpërdorim të saj, e çështja i ka kaluar për shqyrtim SPAK-ut.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH