Aktualitet

Gjyqi në Apel për Llallën shtyhet për në shtator

               Publikuar në : 15:43 - 29/07/21 liberale

Dështon për të 3 herë nisa e procesit gjyqësor në Gjykatën e Posaçme të Apelit për ish-Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla.

Shkak për shtyrjen e seancës për në 9 Shtator është bërë mungesa e avokati Sokol Hazizaj dhe ish-kryeprokurori.

Mbrojtësi ligjor i Llalës kishte dorëzuar në gjykatë një raport shëndetësor, me pretendimin se është sëmurë. Togat e zeza të kryesuara nga Nertina Kosova caktuan avokaten kryesisht Gentiana Qendron, për Adriatik Llallën.

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla, ka ankimuar dënimin me 2 vite burg dhe 5 vite përjashtim nga funksionet publike. Ai u dënua për veprën penale të fshehjes së pasurisë në 3 raste.

 

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back