Aktualitet

Gjykata shtyn sërish seancën për përballjen e Grida Dumës me Veliajn

Shkruar nga Liberale
Gjykata shtyn sërish seancën për përballjen e Grida

Padia për shifje, gjykata e Posaçme shtyn sërish seancën për përballjen e Grida Dumës me kryebashkiakun VeliajGjykata e Posaçme ka shtyrë për në 14 tetor seancën për përballjen mes deputetes Grida Duma dhe kryebashkiakut Erion Veliaj, pasi demokratja e ka paditur për shpifje.

Lajmi është bërë i ditur nga gazetarja Klodiana Lala.

Mësohet se seanca e sotme dështoi për shkak të mospranisë së prokurorit në sallën e gjyqit. Kujtojmë se në seancën e kaluar gjykata kaloi çështjen për gjykim, pasi Duma refuzoi të zgjidhte çështjen me pajtim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH