Aktualitet

Gjykata lë në burg 58-vjeçarin që vrau motrën

Shkruar nga Liberale
Gjykata lë në burg 58-vjeçarin që vrau motrën

Fabian Vukaj, i cili vrau motrën e tij 58-vjeçare Diana Vukajn, u la në burg nga Gjykata e Shkallë s së Parë në Shkodër.

Avokati mbrojtës Bruno Pepa, i caktuar kryesisht në këtë çështje pasi i dyshuar si autor i vrasjes nuk kishte marrë një avokat, e la në dore të gjykatës masën e sigurisë dhe vleftësimin si të ligjshëm të arrestimit.

Vetë autori që mbajti për dy ditë trupin e motrës së vrarë në shtëpi u shfaq i heshtur dhe nuk ka pranuar të flasë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH