Aktualitet

Gjykata e Lartë me 9 gjyqtarë, Yuri Kim: Të vazhdojmë të ecim përpara

Shkruar nga Liberale
Gjykata e Lartë me 9 gjyqtarë, Yuri Kim: Të vazhdojmë

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka falenderuar Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe Presidencën për emërimin e gjyqtarit të 9-të në Gjykatën e Lartë.

Me një postim në Tëitter, ambasadorja Kim shkruan se të vazhdojmë të ecim përpara, hap pas hapi, në mënyrë që Reforma në Drejtësi të japë më shumë rezultate dhe të qëndrojë në rrugën drejt saj.

“Gjyqtari i 9 -të është emëruar sot në Gjykatën e Lartë. Faleminderit edhe një herë Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Presidencës. Një tjetër për të shkuar kështu që Lartë Ct mund të caktojë gjyqtarë në Const Ct. Le të vazhdojmë të ecim përpara, hap pas hapi, në mënyrë që reforma në drejtësi të japë më shumë rezultate dhe të qëndrojë në rrugën drejt saj”- shkruan ambasadorja Kim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH