Aktualitet

Gjykata e Lartë lë në fuqi sekuestrimin e pronave të Ervis Martinajt

Shkruar nga Liberale
Gjykata e Lartë lë në fuqi sekuestrimin e pronave të Ervis

Gjykata e Lartë ka lënë në fuqi vendimi për sekuestron e pronave të Ervis Martinaj dhe familjareve të tij.

Gjykata nuk e pranoi rekursin e paraqitur përmes avokatit nga i zhdukuri dhe familjarët e tij.

Sipas gazetares Klodiana Lala, në sekuestro janë vënë prona, sipërfaqe trualli, llogari bankare, automjete, aksione kompanish etj, me vlerë mbi 10 mln euro.

Kujtojmë se pronat u sekuestruan me kërkesë të SPAK dhe miratim të GJKKO dhe apelit të posaçëm

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH