Ndërkombëtare

Gjobitet kryeministri dhe shtatë ministra të Malit të Zi

               Publikuar në : 19:31 - 03/08/21 liberale

Kryeministri malazez Zdravko Krivokapiç dhe shtatë ministra u gjobitën nga anti-korrupsioni me nga 500 Euro për mos deklarim të pasurive.

Autoritetet kanë saktësuar, se kryeministri dhe ministrat, krahas gjobës, janë paditur për kundravajtje penale në prokurori, shkruan Klan News.

Kryeministri dhe ministrat mund të rrezikojnë dënime me burg nëse nuk provojnë që pasuritë e padeklaruara janë vënë në rrugë të ligjshme.

 

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back