Politikë

Giorgia Meloni anulon në minutën e fundit pjesëmarrjen në samitin e Berlinit në Tiranë

Shkruar nga Liberale
Giorgia Meloni anulon në minutën e fundit pjesëmarrjen në

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni nuk do të marrë pjesë në Samitin për Procesin e Berlinit, i cili po mbahet sot në Tiranë.

Por në vend të Melonit, Italia do të përfaqësohet nga zv.kryeministri Antonio Tajani.

Nga mediet italiane bëhet e ditur se kryeministrja Meloni do të presë mbretin e Jordanisë Abdullah II dhe për këtë arsye ka anuluar vizitën nē vendin tonë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH