Aktualitet

Genc Pollo: 30 vite më pas koha na thërret sërish

Shkruar nga Liberale
Genc Pollo: 30 vite më pas koha na thërret sërish

Ish-deputeti i PD, Genc Pollo u shpreh sot në Kuvendin e Berishës, se vendit i nevojitet opozitë për ta kthyer Shqipërinë në shinat e normalitetit kushtetues e demokratik.

“30 vjet më vonë koha na therrët sërish, askush nuk e zëvendëson dot të zotin e shtëpisë. së pari askush nuk e zëvendëson dot të zotin e shtëpisë. Së dyti, kur fatkeqësisht kemi hyre në mandatin e tretë të një regjimi kleptokratik, Shqiërisë i nevojiten tre gjëra: 1-opozitë, 2-opozitë dhe 3- sërish opozitë. Dhe opozita jeni ju dhe jemi ne.", tha ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH