Kryesore

Gazetarja e njohur ndahet nga jeta, humb betejën me kancerin

               Publikuar në : 10:56 - 13/08/19 LP

Nadia Toffa, moderatorja e programit italian shumë të njohur edhe në Shqipëri, “Le Iene”, ndërroi jetë në moshën 40 vjeçare pas një beteje të gjatë me kancerin.

Lajmi e ka bërë të ditur redaksia e “Le Iene” me një postim rrjetet sociale.

Ke luftuar me kokën lart, me buzëqeshje, me dinjitet dhe duke shpërfaqur të gjithë forcën tënde, deri në fund, deri më sot”, thuhet në postim.

Postimi i saj i fundit në Instagram daton në 1 korrik, para përkeqësimit të sëmundjes. Si gjithnjë, në foto e shoqëronte qenushi i saj Totò. “Unë dhe Totò të bashkuar! Po nga anët tuaja ç’bëhet? Ju puth të gjithëve, të gjithëve “.

Këto ishin fjalët e fundit të moderatores pë publikun e saj./Gazeta Liberale

 

Capture Schermata-2018-08-02-alle-10.54.13 nadia-toffa-min nadia-toffa nadia-tofa 134246397-b6b5c77f-56f6-49bc-845c-fde4776f54bc 304.0.911844918-knJB-U31301711419240NJI-1224x916@Corriere-Web-Sezioni-593x443
<
>

 

(Visited 811 times, 1 visits today)

Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *