Aktualitet

Gazetari: Tridhjetë urgjenca në 24 orë, COVID-i i merr jetën të moshuarës

Shkruar nga Liberale
Gazetari: Tridhjetë urgjenca në 24 orë, COVID-i i merr jetën

Gazetari Erion Skëndaj, ka treguar situatën aktuale në dy spitalet COVID në vend, atë COVID-1 dhe COVID-3.

Sakaq, gazetari tregoi se numri i urgjencave ditore ka shkuar në 30 në 24 orë.

Ndërsa shtoi se për fat të keq, ditën e sotme ka ndërruar jetë nga sëmundja një e moshuar mbi 80-vjeç, e cila para 3 muajsh kishte bërë 2 dyja dozat e vaksinës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH