Aktualitet

Gazetari: Fitorja e Albin Kurtit, humbja edhe e Edi Ramës!

Shkruar nga Liberale
Gazetari: Fitorja e Albin Kurtit, humbja edhe e Edi Ramës!

Gazetari Enver Robelli në një status në "Facebook" shkruan se me fitoren e Albin Kurtit në Kosovë, ka humbur edhe Edi Rama, që sipas tij u gëzua për ndarjen e Kosovës.

"Sonte në Kosovë ka humbur edhe Edi Rama. Ai që në Nish u entuziazmua me idenë e Aleksandër Vuçiqit për ndarjen e Kosovës. Ai që erdhi në Kuvendin e Kosovës dhe foli e foli e nuk e përmendi emrin e Ibrahim Rugovës, prijetarit të pavarësisë së Kosovës. Dhe çka ndodhi? Gjysma e Kuvendit ia bojkotoi fjalimin. Ai që kundërshtarët e copëtimit të Kosovës i quajti «gomarë». Ai që protestat studentore nga Shkodra në Sarandë kundër oligarkisë së tij i quajti konspiracion kosovarësh. Ai që Kosovën e njeh nga njerëzit që i takon në kafehane dhe që i merr me vete për t’i përdorur e keqpërdorur. Ai që e humbi një shans të madh të jetë ai Edi Rama i fillimviteve 90-të", shkruan ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH