Aktualitet

Gazeta Liberale vjen me: Parlamenti pro hetimit, Meta: Nuk do ta njoh

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale vjen me: Parlamenti pro hetimit, Meta: Nuk do ta njoh

Parlamenti votoi dje  në favor të ngritjes së një komisioni hetimor i cili do të vlerësojë kërkesën e deputetëve socialist për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Për shumicën në pushtet, kreu i Shtetit ka “shkelur rëndë Kushtetutën” me përfshirjen e tij në procesin e zgjedhjeve për parlamentin e ardhshëm në favor të opozitës dhe me deklaratat që sipas socialistëve kanë nxitur gjuhën e urrejtjes dhe dhunës.

Menjëherë pas votimit, presidenti Meta bëri të ditur se nuk do të njohë asnjë vendim të një parlamenti të cilin e konsideron të paligjshëm​.

Për më tepër lexoni Gazetën Liberale, print ose online!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH