Kryesore

Gazeta Liberale sot: Shqiptarët nën patronazhin informativ të PS-së

               Publikuar në : 09:06 - 19/04/21 liberale

Edhe mos harroni asnjëherë, patronazhistët ju njohin kush jeni. As mos ta çoni nëpër mend se patronazhistëve tanë ua  fshihni mendimet tuaja…

Fjalët e kryeministrit Rama ngjanin si paragraf i shkëputur nga romani distopik  i George Orwell, “1984”. Aty ku Vëllai i Madh vëzhgon pa reshtur dhe di gjithçka për këdo. Një ndjesi e hidhur dhe jo krejt e venitur e së shkuarës së tri dekadave më parë në Shqipërinë totalitare, ku agjentët e Sigurimit të Shtetit mbanin nën vëzhgim qytetarë të caktuar, të dyshuar se ishin kundër regjimit, dosjet e të cilëve gjenden sot në Autoritetin e Dosjeve e ku disa syresh i kanë marrë, duke zbuluar me habi emrat e kujt i vëzhguan për vite me radhë apo duke konfirmuar ata që edhe i kishin dyshuar.

Për më shumë lexoni Gazetën Liberale, print, ose online.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back