Aktualitet

Gazeta Liberale: Pas “kanabizimit” ndërtimi pastroi 1,6 mld euro

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale: Pas “kanabizimit” ndërtimi pastroi 1,6 mld

Raporti i “Nismës Globale kundër Krimit të organizuar dhe Korrupsionit” thotë se 60% e firmave që ndërtuan në kryeqytet në vitet 2017-2019 nuk e justifikojnë burimin financiar.

Si krimi i organizuar pastron paratë në ndërtim dhe ndikon në jetën ekonomike dhe politike.

Për më tepër lexoni Gazetën Liberale në print./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH