Newsroom Liberal

Gazeta Liberale hapet sot me: Rama, mandati i tretë dhe opozita

               Publikuar në : 08:56 - 03/05/21 liberale

Fitoren për mandatin e tretë, kryeministri Rama e ka cilësuar më të vështirën. Por më të bukurën prej tyre. Në një intervistë për gazetën italiane “La Repubblica”, kreu i qeverisë ka folur për zgjedhjet e 25 prillit dhe për opozitën.

“Hera e tretë ishte më e vështira, por është edhe më e bukura. Ne kemi fituar një shumicë absolute, kështu që nuk kemi nevojë për mbështetje”, është shprehur ai, i pyetur nëse do të ketë koalicion me PSD-në e Tom Doshit, i cili arriti të fitojë tre mandate.

Doshi, nën shënjestrën e mesazheve të ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila theksoi vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit për ta shpallur “non grata” dhe i bëri thirrje Partisë Socialiste të mbante një qëndrim të hapur dhe të qartë, se nuk ishin aleatë me zotin Doshi.

Për më tepër lexoni Gazetën Liberale, print ose online!

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back