Aktualitet

Gazeta Liberale hapet sot me: Pakt për të vrarë Reformën

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet sot me: Pakt për të vrarë Reformën

Ambasadorja e ShBA-së ngre alarmin për një pakt mes palëve, që synon të vrasë Reformën në Drejtësi. Kryeministri Rama ndan shqetësimin, duke e lënë përgjegjësinë tek palët e tjera, ndërsa kryedemokrati Basha i përgjigjet Kim se ndryshimet i shërbejnë qeverisë  për ta minuar atë.

Takimet e ambasadores Yuri Kim gjatë këtyre ditëve me kryeministrin Rama, e kanë pasur edhe kumtin të rezervuar brenda dyerve të mbyllura, veçanërisht ai i së mërkurës. Megjithatë, dje ambasadorja e Shteteve të Bashkuara zgjodhi të dalë publikisht me një deklaratë të drejtpërdrejtë, përtej gjuhës diplomatike.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH