Aktualitet

Gazeta Liberale hapet sot me: Bie dekreti dhe Venecia

               Publikuar në : 09:16 - 30/10/20 liberale

Parlamenti me shumicë socialiste rrëzoi dje dekretin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, i cili ktheu pas dhe kërkoi rishikimin e Kodit Zgjedhor.

Meta i quajti ndryshimet e fundit në Kodin Zgjedhor si antikushtetuese dhe të njëanshme. Ai kërkoi një opinion urgjent nga Komisioni i Venecias për këtë.

Por socialistët vijuan procedurat parlmentare, duke ri-miratuar menjëherë ndryshimet e Kodit, dhe duke shpërfillur thirrjet e ndërkombëtarëve, që të pritnin Opinionin e Venecias.

Këto dhe shumë të tjera do t’i lexoni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back