Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Vizita e (pa) mundur e Ramës në Bjellorusi

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Vizita e (pa) mundur e Ramës në Bjellorusi

Ndërmjetësimi i OSBE për negociata mes presidentit bjellorus Lukashenko dhe opozitës kalojnë nga Putin, me ministrin e të cilit kryeministri Rama pati dje një bisedë telefonike.

Debati për kredencialet e kryeministri shqiptar në një krizë zgjedhjesh dhe a po ia jep BE, Suedisë që ka presidencën e OSBE pas Shqipërisë  rolin primar në këtë përpjekje.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni sot në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH