Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Teatri i shembjes

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Teatri i shembjes

Dy vjet pas ligjit special për shembjen e të vjetrit  dhe ndërtimit të Teatrit të ri Kombëtar, duket se ekzistenca e godinës aktuale është në ditët e saj të fundit.

VKM e qeverisë për t’ia kaluar në pronësi bashkisë ka sjellë edhe njëherë në skenë aktorët politikë pro dhe kundër.

Presidenti Meta depozitoi padinë e dytë në Kushtetuese, kryedemokrati Basha e cilësoi akt lufte, kryeministri Rama e quajti temë të mbyllur ku vendimin e merr shumica dhe kryebashkiaku Veliaj lajmëroi prezantimin e planit të teatrit të ri.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print sot. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH